Schodolezy pro invalidy

koleckove-schodolezy

schodolez

schodolez1

schodolez-pro-invalidy

schodolez-pro-invalidy2

schodolez-sedacka

schodolezy

schodolezy1

schodolezy2

schodolezy-pasove

K čemu schodolez slouží?

Schodolez je zdravotnická pomůcka, která pomáhá postiženému, respektive doprovodné osobě, v pohybu na schodech. Schodolez disponuje elektrickým motorem, který odvede většinu práce a není tak potřeba žádná velká fyzická zdatnost. Jednoduše na něj přiděláte invalidní vozík či má schodolez již svou vlastní sedačku. Společnost ALLMEDICA s.r.o. má ve své nabídce i samoobslužný schodolez Explorer, s ním lze zdolat schodiště i bez doprovodu. Základní rozdělení schodolezů je na schodolezy pásové a schodolezy kolečkové.

Nejdříve stručně představíme klady a zápory toho novějšího typu schodolezu. Kolečkové schodolezy mají oproti těm pásovým výhodu ve své možnosti použití. Lze je totiž použít na všechny typy schodiště. Dokáží vylézt i po točitých a atypických schodištích. Na druhou stranu zase je u nich potřeba použít trochu té fyzické síly na vybalancování.

Druhým již zmiňovaným typem jsou schodolezy pásové, které se obsluhují snadno a bezpečně. Dokáží se pohybovat jen po rovných schodištích a se zapnutým motorem. To znamená, že není nutno vynaložit fyzické síly na vyvažování ani pro pohyb s postiženým. Jestliže vyžadujete možnost pohybu po atypickém schodišti, tak musíte zvolit schodolez kolečkový.

Kolečkový schodolez a jeho výhody

 • tento typ schodolezu můžete využít i na příkrých, točitých nebo atypických schodištích
 • je lehký a snadno rozložitelný na 3 části, tudíž se dá naložit i do malého auta
 • zapíná se jedním tlačítkem, které je pro praváky i pro leváky
 • vybaven třemi rychlostmi, a to od 10 do 18 schodů za minutu
 • kolečkový schodolez lze nabíjet přímo v autě, protože baterie se dá od něho oddělit

Pásový schodolez a jeho výhody

 • je stabilní a absolutně bezpečný na schodech
 • obsluha pásových schodolezů je velmi jednoduchá a zvládne ji každý
 • funguje na principu stisku jednoho tlačítka a nepotřebujete tedy fyzickou sílu
 • v případě poruchy disponuje tlačítkem automatického sjezdu
 • na jedno nabití zdolá až 50 pater

Schodolezy od ALLMEDICA s.r.o.:

 • ručí za kvalitu schodolezů
 • rádi vám představí jakýkoliv typ schodolezu přímo u vás
 • autorizovaný záruční i pozáruční servis NONSTOP
 • v případě, že máte poruchu na svém schodolezu, zapůjčí náhradní schodolez stejného typu
 • mají prodlouženou záruční dobu na 3 roky, u schodolezů z bazaru, které byly repasovány nabízí záruku na 2 roky
 • doprava a zaškolení obsluhy zdarma

Schodolezy bazar

Společnost ALLMEDICA zaručí, že všechny repasované schodolezy, které vám ve svém bazaru nabízí, prošly kompletní revizí, a že veškeré díly, které byly použity, jako je například baterie, byly vyměněny za nové. Na schodolezy z bazaru poskytují záruku 24 měsíců.

Schodolezy půjčovna

Firma ALLMEDICA s.r.o. má svém webu také půjčovnu schodolezů. Máte tak možnost si zapůjčit schodolez od jednoho dne až po libovolně dlouhou dobu. Při zapůjčení schodolezu, vás také proškolí, abyste věděli, jak se schodolezem pracovat.

 

 

Společnost ALLMEDICA s.r.o nabízí schodolez pro invalidy. V nabídce jsou jak kolečkové schodolezy, tak i pásové schodolezy.
Použité schodolezy naleznete v sekci schodolezy bazar.
K vaší pravidelné relaxaci a psychickému pohodlí vám doporučujeme stránky Masáže Praha
Deratizace Praha provedena firmou KF TRANS vás určitě nezklame. Deratizace a ostatní DDD služby dezinfekce dezinsekce deratizace na profesionální úrovni. Nově nabízí i dezinfekce proti koronaviru.
Pokud budete potřebovat výměnu autoskla, tak neváhejte kontaktovat firmu Autosklo Praha JR. Firma nabízí služby jako je výměna čelního skla, výměna autoskla, výměna zadního skla, oprava autoskla, lepení prasklin čelního skla a to u všech typů vozidel.
Našim partnerem je společnost sídlící v Praze, která se prezentuje na webu Trvalá depilace Praha. Firma vám rovněž nabízí odstranění tetování. Odstraňování tetování u nich probíhá rovněž bezbolestnou metodou. Kvalitní permanentní make-up vám nabízí kosmetický salon Praha Beatu ART. Naši partneři.