Fotodepilace

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Co je to fotodepilace?

Jedná se o nejúčinnější formu trvalé depilace (odstranění chloupků včetně kořínku). Tato metoda se provádí buďto laserem, nebo přístrojem IPL – Intenzivní pulzní světlo.

Při aplikaci IPL se využívají intenzivní světelné pulzy, které stejně jako laser zničí vlasový folikul, avšak metoda IPL je oproti laseru obecně uznávaná za nebolestivou, jelikož záblesk trvá pouze milisekundu, přestože je daleko intenzivnější.

Technologie IPL umožňuje zničení buněk vlasového váčku prostřednictvím selektivní fototermolýzy. Tmavý pigment (melanin), který dodává chloupku jeho zabarvení, dovede pohlcovat intenzivní pulzní světlo (IPL). Vlasová pochva se rozehřeje asi na 70°C, buňky v ní jsou tepelně zničeny a nakonec vypuzeny z těla bez poškození ostatních tkání. Tak z místa už nemůže vyrůst další chloupek, odstranění je tedy trvalé.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pojmem trvalé je myšlena úspěšnost odstranění až 95%. Drobné světlé chloupky fotodepilací odstranit nelze. Ošetření přístrojem je nutno třikrát až šestkrát opakovat (výjimečně i víckrát), jelikož jsou dvě období růstu chloupků – období růstu a období klidu. Fotodepilaci je nejlepší provádět v období růstu. Několik sezení zaručuje, že byly ošetřeny také ty chloupky, které byly při předchozích sezeních v klidové fázi. Ošetření obličejových částí se může opakovat po 14 dnech, ošetření ostatních částí těla po 4-8 týdnech. Nejlepších výsledků se dosahuje, pokud jsou chloupky tmavší a kůže je světlá. Zaručeně nejúčinnější je fotodepilace v oblasti podpaží a třísel. Po fotodepilaci se mohou objevit světlé a jemné chloupky, které jsou téměř neviditelné. Fotodepilaci je možné provádět na celém těle (ruce, lýtka, stehna, nohy kompletně, ramena, záda, prsa, břicho atd.), ale nejčastěji se využívá v oblasti bikin, v podpaží a v oblasti obličeje (horní ret, brada, tváře atd.).

Ošetření přístrojem EasyEpil

K trvalému odstranění chloupků používáme nejnovější model přístroje Easy Epil, který díky své vynikající technologii eliminuje selhání lidského faktoru, neboť se přiložením speciální sondy na pokožku sám vykalibruje podle pigmentace konkrétního zákazníka. Přesným určením fototypu je zaručena maximální účinnost aplikace a zároveň přesně určená dávka výkonu přístroje. Toto vede k maximální ochraně pokožky a zabránění vzniku nežádoucích vedlejších účinků. Velikost hlavice (14 cm2) umožňuje maximální účinnost fotodepilace za minimální dobu, např. fotodepilace celých nohou trvá přibližně 25 minut, což mimo jiné snižuje také cenu za jedno ošetření.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jak fotodepilace probíhá?

Ošetření provádí odborný terapeut, který dbá o klienta po celou dobu zákroku. Oči klienta i terapeuta jsou chráněny speciálními ochrannými brýlemi. V okamžiku světelného záblesku může klient pocítit mírné štípnutí. Vše závisí na ošetřovaném místě a citlivosti klienta.

Doporučení

Vedlejší účinky se vyskytují jen výjimečně, jelikož ošetření je bezpečné a je zaručena ochrana pokožky.

Vlivem světelného impulzu může pokožka po fotodepilaci mírně zarudnout (podobně jako při delším pobytu na slunci). Toto zčervenání obvykle během 24 – 48 hodin zmizí.

Může se stát, že ošetřená místa budou po léčebném procesu světlejší nebo tmavší než okolí. K vyrovnání pigmentace dojde samovolně, v průběhu několika týdnů.

Před fotodepilací byste měli chloupky alespoň měsíc pouze holit (neprovádějte depilaci strojkem, vosky ani jinými přípravky). Na ošetření nechoďte tentýž den čerstvě oholeni v partiích, které chcete depilovat.

depilace4
Nedoporučuje se opalování na slunci nebo v soláriu minimálně 2 týdny před ošetřením i po něm bez použití ochranného krému SPF 30 až 50.

Nepoužívejte bělící ani samoopalovací krémy po celou dobu ošetřování, neaplikujte parfémy ani líčidla na ošetřovanou pokožku min. 24 hod. od zákroku, nenarušujte kůži v oblasti zákroku (peeling nebo hloubkové čištění) po dobu 1 týdne od zákroku.

Vyvarujte se horkých koupelí (sprchy), parní lázně, sauny, plavání v silně chlorované vodě bezprostředně po zákroku.

Kontraindikace

Těhotným a kojícím ženám (především z legislativních důvodů), lidem s čerstvým tetováním či čerstvým opálením a osobám užívajícím antikoagulační léky (léky na ředění krve), nebo léky způsobující přecitlivělost na světlo (antibiotika).

Dále se nedoporučuje zákrok IPL osobám trpícím cukrovkou, herpes, epilepsií, nádorovým onemocněním, rakovinou kůže a lidem, kteří mají nebo měli v minulosti kožní vyrážku způsobenou reakcí na světlo. Není vhodné aplikovat na kůži se zánětlivými procesy či nadměrným počtem mateřských znamének v místě zákroku.

Fotodepilace – provádíme také:

Fotoomlazení

fotoomlazení

Fotodepilace – partneři

Našim partnerem je společnost sídlící v Praze, která se prezentuje na webu Trvalá depilace Praha. Firma vám rovněž nabízí odstranění tetování. Odstraňování tetování u nich probíhá rovněž bezbolestnou metodou.

 

 

Společnost ALLMEDICA s.r.o nabízí schodolez pro invalidy. V nabídce jsou jak kolečkové schodolezy, tak i pásové schodolezy.
Použité schodolezy naleznete v sekci schodolezy bazar.
Deratizace Praha provedena firmou KF TRANS vás určitě nezklame. Deratizace a ostatní DDD služby dezinfekce dezinsekce deratizace na profesionální úrovni.
Pokud budete potřebovat výměnu autoskla, tak neváhejte kontaktovat firmu Autosklo Praha JR. Firma nabízí služby jako je výměna čelního skla, výměna autoskla, výměna zadního skla, oprava autoskla, lepení prasklin čelního skla a to u všech typů vozidel.
Našim partnerem je společnost sídlící v Praze, která se prezentuje na webu Trvalá depilace Praha. Firma vám rovněž nabízí odstranění tetování. Odstraňování tetování u nich probíhá rovněž bezbolestnou metodou. Kvalitní permanentní make-up vám nabízí kosmetický salon Praha Beatu ART. Naši partneři.